طراحی سوله در تهران – طراحی سوله ارزان – ایمن ساز سوله

طراحی سوله در تهران – طراحی سوله ارزان – ایمن ساز سوله

علی رغم دید همه کارفرمایان و کارآفرینان و در کل همه کارفرمایان که فکر می کنند مراحل ساخت سوله و نصب سوله مهم است . در واقع اصلی ترین و مهم ترین بخش احداث یک سوله استاندارد با تاییدیه های نظام مهندسی و ادارات مربوطه همان طراحی سوله می باشد . باید برای طراحی سوله استاندارد و طراحی سوله ارزان یک تیم طراحی قوی و حرفه ای شروع طراحی سوله ارزان کارفرما را عهده دار شود.
برای طراحی سوله ارزان و طراحی سوله در تهران با ما تماس بگیرید:

09143542404
09145395330

هم چنین برای دیدن نمونه کارها و نمونه طراحی سوله در تهران به آدرس اینستاگرام شرکت صنعتی ایمن ساز سوله در لینک زیر مراجعه فرمایید: imensazsuleh

در گذشته برای طراحی سوله در تهران و طراحی سوله ارزان از روش های دستی طراحی سوله استفاده می شد که با کاغذ و قلم به صورت دستی محاسبات انجام می شد و سپس نقشه های ساخت یک سوله ارزان بعد از طراحی سوله ارزان تهیه می شد. ولی بعد از پیشرفت علم و تکنولوژی برای طراحی سوله در تهران و سایر نقاط کشور از کامپیوتر و نرم افزارهای مخصوص استفاده می شود.

از وقتی که طراحی سوله با کامپیوتر انجام می شود محاسبات بارگذاری و طراحی سوله در تهران و سایر نقاط کشور به دو روش صورت گرفته است:

1-روش تنش مجاز 2-روش حالات حدی

روش تنش مجاز: روش تنش مجاز در رشته مهندسی عمران یک روش طراحی سوله و سازه می باشد. در این روش ضرایب طراحی را معمولاً دست بالا می گیرند و معمولاً سازه سنگین طراحی و ساخته می شد. این روش طراحی سوله در تهران و سایر نقاط کشور تقریبا منسوخ شده است و در حال حاضر برای طراحی سوله ارزان و سوله بهینه دیگر از این روش یعنی روش طراحی سوله به روش تنش مجاز استفاده نمی شود. بلکه از روش دیگر طراحی یعنی روش طراحی سوله با حالات حدی( LRFD) استفاده می شود تا به بتوان هزینه های ساخت سوله را برای کارفرمایان کنترل کرد و کاهش داد. طراحی سوله بهینه و طراحی سوله ارزان برای کارفرمایان در این شرایط اقتصادی کشور بسیار مهم است و برای طراحی سوله در تهران و سایر نقاط کشور از این روش دیگر استفاده نمی شود.

روش حالات حدی ( LRFD) : حدود ۱۵ سال پیش به دلیل دست بالا بودن ضرایب طراحی سوله و سازه با روش تنش مجاز این روش یعنی روش طراحی حالات حدی ابداع شد و مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل طراحی سوله در تهران به صورت سنگین برای کنترل هزینه های ساخت و طراحی سوله ارزان و ساخت یک سوله ارزان و بهینه از روش طراحی حالات حدی استفاده می کنیم که بر اساس بحرانی ترین ضریب طراحی سازه و سوله را طراحی می کنیم که برای طراحی سوله در تهران و سراسر کشور از این روش ها، روش طراحی حالات حدی استفاده می شود.

طراحی سوله در تهران

برای بررسی شرایط و روش طراحی سوله در تهران و طراحی سوله ارزان در تهران و سایر نقاط کشور به لینک مقابل مراجعه کرده و متن را بررسی و مطالعه فرمایید: طراحی سوله در تهران

فارغ از اینکه کاربری یک سوله کارفرما قصد ساخت آن را دارد تا طرح و پروژه خود را راه اندازی کند و به مرحله بهره برداری برساند که می تواند کاربری های متفاوتی از جمله سردخانه، کارگاه های صنعتی، انبار سالن ورزشی و غیره باشد به طور کلی اصول طراحی سوله و اصول طراحی سوله ارزان یکی می باشد. از قواعد و قوانین ثابت و مشخص و معینی تبعیت می کند که برای طراحی سوله در تهران باید این قوانین و قواعد را رعایت کرد کارخانه صنعتی ایمن سازسوله با دارا بودن تیم طراحی سوله بسیار قوی با استفاده از روش های طراحی به روز و جدید آماده طراحی سوله در تهران و طراحی سوله ارزان برای کارفرمایان عزیز در تمام نقاط کشور می باشد.

09143542404
09145395330

حال میخواهیم بارهای وارده به اسکلت فلزی سوله را در مرحله طراحی سوله در تهران بررسی کنیم:

بارهای وارده به اسکلت فلزی سوله در مرحله طراحی سوله عبارتند از بار مرده، بار زنده، بار زنده سقف، بار برف متوازن، بار برف نامتوازن، بار باد، بار زلزله ای که در این قسمت از مطلب به بررسی آنها میپردازیم.
بار مرده :
بار مرده یا dead load ناشی از وزن پوشش سقف و پروفیل های زد در سوله می باشد که در مرحله طراحی سوله در تهران و سایر نقاط کشور باید با محاسبه وزن اجزای پوشش سقف آن را لحاظ کرد و به سوله وارد کرد . در این مرحله باید طراح سوله برای طراحی سوله ارزان مناسب ترین نوع پوشش سقف را در نظر بگیرد.

بار زنده سقف :
بار زنده سقف یا roof live load ناشی از وزن اجزای غیر ثابت در سقف سوله می باشد که برای طراحی سوله ارزان و طراحی سوله در تهران باید توسط طراح در اسکلت فلزی سوله لحاظ شود و مورد توجه قرار گیرد تا در مرحله ساخت سوله و نصب سوله در تهران مورد و مشکلی پیش نیاید.

بار زنده:
بار زنده در اسکلت فلزی سوله و طراحی سوله ارزان زمانی لحاظ می شود که سوله مورد نظر دارای طبقه باشد و در آن زمان و شرایط طراح برای طراحی سوله در تهران بار زنده طبقه را بر طبقه مورد نظر سوله وارد می کند.

بار برف :
بار برف دو نوع می باشد :
بار برف متوازن و بار برف نامتوازن که در هنگام وارد کردن بار برف نامتوازن جریان و جهت باد نیز در نظر گرفته می شود و بار برف در حالت کلی در مرحله طراحی سوله در تهران و سایر نقاط کشور بر اساس ضریب برف گیر بودن شهر مورد نظر در نظر گرفته می شود و برای طراحی سوله ارزان به اسکلت فلزی سوله وارد می شود.

بار باد :
بار باد نیز هم چون بار برف بر اساس منطقه محل اجرای پروژه محاسبه شده و به اسکلت فلزی سوله وارد می شود . طراح سوله برای طراحی در تهران بار باد را بر اساس ضریب بار باد شهرتهران محاسبه کرده و به سوله مورد نظر وارد می کند. بار باد در سوله بر اساس دو جهت که بحرانی ترین شرایط بار باد را دارد وارد می شود تا به یک طراحی سوله ارزان و بهینه برسیم
بار زلزله :
بار زلزله در اسکلت فلزی سوله همچون بار زلزله در سایر ساختمان ها وارد می شود برای مثال برای طراحی سوله در تهران مطابق با ضریب زلزله در آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله بر اسکلت فلزی سوله وارد می شود.

طراحی سوله ارزان

بعضی بارهای جانبی دیگر نیز در سوله وجود دارد که در سوله های خاص معمولاً وارد می شود مثل بار انباشتگی برف و بار جرثقیل و غیره که در صورت نیاز وارد می شود کارخانه صنعتی ایمن ساز سوله برای طراحی سوله ارزان و هم چنین طراحی سوله در تهران آماده طراحی و ساخت و نصب سوله با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت می باشد. برای مشاوره رایگان و طراحی و ساخت سوله با ما تماس بگیرید.

09143542404
09145395330

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.